O mně/kontakt

     Když jsme v roce 1989 kupovali první kinofilmovou zrcadlovku Praktica pro dokumentaci rodinných akcí, neměla jsem tušení, jakých rozměrů tento koníček nabude po téměř třiceti letech …

     Postupně jsem se od „analogové“ fotografie na kinofilm a střední formát prokousala k profesionální digitální technice Canon.Víkendy, strávené v zatemněné koupelně s vůní fotografické chemie (a vína), během nichž se člověk naučil „řemeslo“, nahradily hodiny a hodiny strávené před počítačem při postprodukci fotografií (už jen s vůní vína …). Kufříky s archivem negativů nahradily kufříky s DVD a harddisky s fotografickými a video archivy.

     Nemám fotografické vzdělání, jsem čirý samouk. Vyzkoušela jsem většinu fotografických disciplín – některé mě oslovily více, jiné méně. Celou tu dobu – stejně jako na počátku – ale zůstává fascinace fenoménem fotografie, kouzlem zastavení a vizualizace okamžiku, který je vždy jedinečný a neopakovatelný. Přitahují mě proměny a moc světla, kdy jedna a táž scenérie působí v různém osvětlení pokaždé jinak a dokáže vzbudit naprosto odlišné pocity. Celou tu dobu se ve svých fotografiích snažím nahradit jejich chybějící třetí fyzický rozměr rozměrem osobním, emočním. 

     K fotografování se časem přidalo i video a od původně čistě zájmové činnosti jsem časem začala své fotografické a video služby i komerčně nabízet. Svoji práci se vždy snažím odvést poctivě a pokud vás její výsledky osloví, bude to pro mně velkým uspokojením.

     Věřím, že neexistují „dobré“, nebo „špatné“ fotografie, ač pro jejich rozpoznání existují objektivní pravidla. Existují jen fotografie, které vás osloví, nebo neosloví …

KONTAKT
mail: info@blankafoto.cz
tel: +420 732 120 015

profil