Benefice – AUSTRÁLIE

20.1.2021
Úspěšné zakončení benefiční akce…

Mám velkou radost, že i v této zvláštní době, kdy se objevují spíše nepříliš povzbuzující informace, mám pro vás naopak jednu velmi milou, pozitivní zprávu o úspěšné realizaci podpory aboriginské rodiny Djalua Gurruwiwi, který patří k nejlepším světovým výrobcům a hráčům na australský domorodý nástroj didgeridoo.

Jak jsem se zmínila v předchozím příspěvku, povedlo se mi prodejem benefičních kalendářů v roce 2019 a prodejem fotografií na výstavách v roce 2020 získat částku 30.000 Kč, kterou jsem se rozhodla použít na pořízení sady dlát a pořezu, usnadňujících výrobu didgeridoo.
Jelikož se jedná o dláta se specifickými požadavky, bylo potřeba objednat zhotovení profesionální sady u nástrojaře a nožíře Karla Jurkijevice z Darwinu 
(http://www.jurkijevic.com.au/). Tento člověk je skutečným mistrem ve svém oboru.

Zbylá část peněz ještě postačila na pořízení tří kvalitních ručních seker.  

Tento povánoční dárek se povedlo rodině doručit začátkem ledna. Nové nářadí už bylo otestováno. Myslím, že rodině udělalo obrovskou radost a vzhledem k jeho potřebě přišlo v pravý čas 🙂

Závěrem bych opět chtěla poděkovat především všem, kdo přispěli na benefiční akci ať už koupí kalendáře, fotografie nebo přímým finančním příspěvkem a také veřejně prospěšnému spolku ANAON za pomoc s realizací benefice.

1. 9. 2020
Benefiční akce pro aboriginskou rodinu Gurruwiwi se blíží do finále…

Děkuji všem, kdo přispěli na benefiční akci ať už koupí kalendáře, fotografie nebo přímým finančním příspěvkem.
Velké poděkování patří i veřejně prospěšnému spolku ANAON, s jehož pomocí se mi podařilo benefiční akci zrealizovat.
Prodejem kalendářů a fotografií z mých výstav se povedlo získat krásnou částku 30.000 Kč., která bude použita na výrobu speciálního sady nářadí, které je potřebné pro výrobu didgeridoo. Jakmile bude nářadí vyrobené, zveřejním zde fotografii finálního věcného daru.

20.2.2020
Ze zahájení výstavy v TOTEMU Plzeň…

Děkuji centru TOTEM v Plzni za možnost uspořádání této akce a všem návštěvníkům, kteří si našli čas a přišli se podívat na mé fotografie. Pokud vás některá z fotografií osloví a budete si ji chtít zakoupit, přispějete tak na dobrou věc a podpoříte aboriginskou rodinu Gurruwiwi z Arnhem Land.
 


17.2.2020
Výstava fotografií AUSTRALIA – ARNHEM LAND *** Totem Plzeň *** 17.2. – 13.3.2020

Srdečně vás zvu na pokračování výstavy fotografií, tentokrát do Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM v Plzni. Výstava bude zahájena fotoprojekcí a povídáním nejen o setkání s domorodými obyvateli, ale také o kořenech didgeridoo. Uvidíte i pár záběrů nádherné přírody z Kakadu National Parku a z části parku, kde je dochováno velké množství tisíce let starých skalních maleb. Výstava potrvá do 13.3.2020.


25.12.2019
Výstava fotografií AUSTRALIA – ARNHEM LAND ***  hala Českého rozhlasu Plzeň *** 2. – 31.1.2020

V letošním roce – 14. a 15.12.2019 – jsem v rámci předslunovratových koncertů Ondřeje Smeykala v Novoměstské radnici v Praze uspořádala výstavu fotografií, kde bylo možné si zakoupit fotografie a přispět tak na dobrou věc a navýšit již nastřádanou částku z prodeje benefičního kalendáře na rok 2019. V současné době činí částka z prodeje kalendářů a fotografií 25.600 Kč. Tato částka bude použita na podporu aboriginské rodiny Gurruwiwi, která se snaží zachovat tradice původních obyvatel pro další generace.

Na začátek roku 2020 plánuji další výstavu fotografií z Austrálie. Tentokrát to bude v hale Českého rozhlasu Plzeň. Zde budete mít možnost vidět zhruba 20 – 30 obrázků z této expedice. Pokud byste chtěli podpořit tuto rodinu, můžete přispět částkou 1.000 Kč a získat tak kteroukoliv z vystavených fotografií.
Fotografie budou vystaveny v Českém rozhlasu Plzeň až do 31.1.2020. Poté se výstava přesune do prostor mezigeneračního centra TOTEM v Plzni, kde bude trvat do druhé poloviny března 2020.
Některé z vystavených fotografií byly použity v benefičním kalendáři, kde jsem použila záběry z návštěvy Kakadu National Parku. Další část fotografií pochází z mé návštěvy rezervace v Arnhem Land, kde jsem měla možnost se setkat s aboriginskou rodinou Gurruwiwi a pod vedením Djalua Gurruwiwi poznat, jak vzniká tak unikátní nástroj, jakým je didgeridoo.
  


19.12.2018 
Benefiční kalendář

V létě 2018 jsem navštívila kolébku didgeridoo (australský domorodý hudební nástroj), Arnhem Land na severu Austrálie. Kromě návštěvy spousty zajímavých míst Severního teritoria jsem měla možnost několik dní pobývat ve společnosti rodiny Djalua Gurruwiwi, celosvětově uznávaného výrobce a hráče didgeridoo.
Protože jsem se po návratu domů rozhodla podpořit tuto rodinu, která se snaží udržovat tradice a předávat je dalším generacím, rozhodla jsem se vydat benefiční kalendář, jehož plný výtěžek bude věnován právě této rodině. 

V kalendáři naleznete fotografie, které byly pořízeny při mé letošní návštěvě Austrálie. Jedním z navštívených míst byl Kakadu National Park, který skýtá obrovské množství skalních maleb. Stáří dochovaných maleb je odhadováno na 2- 5 tisíc let. Nejvýznamnější galerie skalního výtvarného umění se nacházejí v oblastech parku zvaných Ubirr a Burrungkuy (Nourlangie), odkud tyto fotografie pochází.
Věřím, že při pohledu na fotografie na vás dýchne magická síla této úchvatné části planety Země. Vybrat pouze 13 fotografií nebylo jednoduché, ale doufám, že vám udělají radost. 

Velké poděkování patří veřejně prospěšnému spolku ANAON, který se podílí na akcích benefičního charakteru a s jehož nemalou pomocí jsem mohla tento projekt uskutečnit.

Formát kalendáře A3, limitovaná edice 100 ks (černé nebo světlé pozadí)
Výše darované částky záleží na vás… minimální částka je 200 Kč.
Poštovné balné je 150 Kč. 

Kalendář můžete objednat na mailu: blanka.krikavova@seznam.cz nebo na telefonu 732 120 015